Історія створення УАТРТ

Асоціація була заснована у квітні 2007 року за ініціативою Світлани Ліпінської та підтримана  колегами психологами, що разом проходили навчання у проекті Британської Ради з танцювально-рухової психотерапії у 2002-2005 роках.

Засновниками організації є:
Болтушкіна Катерина Володимирівна
Нікітін Юрій Іванович
Ліпінська Світлана Броніславівна

асоціація має 14 осередків у різних областях України

Як виникла ідея УАТРТ: За першою вищою освітою я професійний хореограф(танцювальний досвід 32 роки) за другою- психолог ( 14 років). Поєднання цих двох професій дало поштовх, для мене, особистого пізнання що таке ТРТ, як поєднується цілюща сила танцю та психологія. На початку 90-х років практично не було інформації про цей напрямок у психології. Просто таки краплинами я збирала такий досвід. На той час вже не було радянського режиму і потрохи кордони і, в тому числі інформаційні, відкривалися. Ми мали можливість щось нове пізнавати. Звичайно, пройти навчання, якісне і послідовне, як це ми можемо зараз запропонувати своїм молодшим колегам, ми такої можливості не мали. Навчались як могли: проходили тренінги з трт, майстерні, семінари у тій послідовності, яку мали на той момент. У 2002 році була зареєстрована, шляхом повідомлення(без створення юридичної особи) Київська асоціація танцетерапії. Нас було декілька чоловік, які застосовували ті крихти знань з трт, які мали. Оскільки і спеціалістів і досвіду ми мали дуже обмаль, то злилися з більшою організацією, Арттерапевтичною асоціацією, де заснували відділення трт.

Тільки у 2002 -2005 р. Британська Рада в Україні запросила спеціалістів України для участі у міжнародному проекті з навчання танцетерапії, у якому ми з Олегом Романчуком приймали участь. У 2003-2004 р. я також навчалася у Московському інституті розвитку людини, за спеціалізацією трт.

Під час навчання у Британському проекті, я знайшла однодумців, які підтримали мою ідею створити УАТРТ, як громадську організацію - яка би мала юридичний статус, з реєстрацією у державних інституціях. При підтримці наших колег із різних міст України, ми заснували 26 квітня 2007 року Українську асоціацію танцювально-рухової терапії,Президентом якої я є, Олег Романчук є віце-президентом і керівником напрямку у зв"язках з міжнародними організаціями.

Цього року, 27-28 жовтня 2007, ми провели першу в Україні конференцію з трт. Навіть не сподівалися на такий відгук. На конференції було присутньо 86 чоловік. Членами асоціації стали 29 осіб. Вважаю, це гарний показник того, що трт- є перспективним напрямком в Україні. Багато психологів, педагогів, соціальних працівників, лікарів (менше) цікавляться цим методом. Зараз, за сприяння нашої асоціації,проводиться навчання тренерів з трт, у Львові і Києві. Це програма "Базисний рівень ТРТ. Терапевтичний танець." 160 годин. Маємо бажання і підтримку наших Британських і Американських колег для організації поглибленого рівня навчання з трт "Психотерапія через танець" яка розпочнеться влітку 2008 року.